Perinteinen joulukonsertti
koe JOULUN TUNNELMA TEMPPELIAUKION KIRKOSSA
Jo perinteeksi muodostuneessa Kansallisoopperan oopperalaulajat ry:n joulukonsertissa soivat kauneimmat joululaulut niin Suomesta kuin muualta.
Tunnelmallisen konsertin ohjelmassa on sekä solisti- että kuoronumeroita. Kuoronumerot johtaa kansallisoopperan toinen oma kuoromestari, Mauro Fabbri, pianistina toimii Tuomas Juutilainen ja urkurina Samuli Takkula.
Aiempien vuosien joulukonserteissa Temppeliaukion kirkko on täyttynyt äärimmilleen, joten varmista paikkasi ostamalla liput hyvissä ajoin etukäteen. Lipun hintaan kuuluu käsiohjelma, joka jaetaan lippua vastaan kirkossa ennen konsertin alkua. Kirkon ovet aukeavat klo 18.
Kansallisoopperan oopperalaulajat ry haluaa toivottaa kaikki lämpimästi tervetulleiksi perinteiseen joulukonserttiimme.
hinnoittelu
Lippukategoriat: peruslippu 28 € / alennuslippu 12 € (koskee 20-vuotiaita ja sitä nuorempia, eläkeläisiä, opiskelijoita, varus- ja siviilipalvelusta suorittavia, työttömiä sekä avustajana toimivia)
Huomioithan, että tähän esitykseen pätevät vierailuja koskevat myyntiehdot.
Esitykset ja liput
tietoa esityspaikasta
Temppeliaukion kirkko sijaitsee osoitteessa Lutherinaukio 3, 00100 Helsinki. Kirkon sisäänkäynti ja kirkkosali sijaitsevat katutasossa. Kirkossa pääsee liikkumaan hyvin pyörätuolilla, rollaattorilla ja lastenrattaiden kanssa. Ainoa kulku parvelle on portaita pitkin. Kirkon ovet aukeavat klo 18.
Huomioithan, että turvallisuussyistä kirkkoon ei saa tuoda suuria matkalaukkuja ja rinkkoja.
Saat lisätietoja Temppeliaukion kirkon verkkosivuilta (siirryt toiseen palveluun)
