På grund av det exceptionella läget förbehåller vi oss rätten till ändringar. Läs om säkerhetsrekommendationer här.(Försäljningsvillkoren har uppdaterats 3.12.2021.)
Från och med 4 december krävs coronapass av alla som fyllt 16 år för att komma in på våra evenemang och föreställningar. Om du inte kan komma till en föreställning du köpt biljetter till, kan du avboka biljetterna till Fantomen på Operan genom att logga in på ditt kundkonto eller per telefon senast 48 timmar före föreställningen. Det går inte att avboka biljetter per e-post. Ytterligare information om avbokningar på grund av coronapasset kan du läsa i avsnittet om våra säkerhetsrutiner.
Försäljningsvillkoren och rabatterna för biljetter till Fantomen på Operan och Love Never Dies-konserterna avviker från Nationaloperans och -balettens vanliga försäljningsvillkor.
Musikalen och konserten produceras i samarbete med The Really Useful Group.
Vänligen observera att biljetterna till Fantomen på Operan och Love Never Dies-konserten inte kan returneras. Biljetterna kan endast bytas ut till en annan föreställning av Fantomen på Operan eller Love Never Dies-konserten senast 48 timmar innan den ursprungliga föreställningen börjar. Biljetterna byts ut genom att ringa vår kundtjänst eller besöka vårt kundserviceställe vid Tölöviken. Biljetterna kan inte bytas ut per e-post. För utbyten debiterar vi en serviceavgift på 5e/biljett. Observera att gruppbiljetterna (10 biljetter eller fler) inte inkluderar rätt att byta ut biljetterna.
Om du byter till en dyrare biljett, betalar du skillnaden i samband med bytet. Skillnaden till billigare biljetter ersätts inte.